"Газпром" запросив представників "Нафтогазу" в Москву для обговорення перспектив транзиту газу


"Газпром" запросив представників "Нафтогазу" в Москву для обговорення перспектив транзиту газу

Російський монополіст “Газпром” запросив представників Національного нафтогазового холдингу “Нафтогаз України” до Москви для обговорення питання транзиту газу в Європу після 2019 року.

Про це на прес-конференції в Москві повідомив заступник голови правління “Газпрому” Олександр Медведєв.

“Ми готові вступити в переговори. Запрошуємо наших українських колег приїхати до нас. Оскільки вони надають послуги, в цьому немає нічого зловмисного – приїхати до нас”, – сказав він.

Медведєв підтвердив, що Росія може зберегти деякі обсяги транзиту газу через територію України після 2019 року.

“Те, що певні обсяги можуть залишитися для транзиту через Україну – це так. Але масштаб цих обсягів буде залежати в тому числі від умов, які можуть бути запропоновані і узгоджені з українською стороною”, – додав він.

Довідка Finance.UA:

  • Український Національний нафтогазовий холдинг “Нафтогаз України” почав судові розгляди з російським “Газпромом” за двома контрактами: щодо транзиту російського газу до ЄС через територію України та купівлі-продажу Україною російського газу.
  • 1 червня Стокгольмський арбітраж прийняв рішення на користь “Нафтогазу”, переглянувши ціни за укладеним в 2009 році контрактом на закупівлю газу в російського монополіста з урахуванням ринкових умов.
  • Крім того, Стокгольмський суд скасував вимогу “Газпрому”, згідно з якою Україна повинна була щороку купувати 52 мільярди кубометрів газу, або оплачувати його вартість, при цьому не вибираючи весь обсяг (принцип “бери або плати”).
  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування