Економіка ПАР вступила в рецесію вперше з 2009 року


Економіка ПАР вступила в рецесію вперше з 2009 року

Економіка ПАР в першому кварталі 2017 року знизилася на 0,7% в річному вираженні після зниження на 0,3% в четвертому кварталі минулого року, свідчать оприлюднені у вівторок офіційні дані.

Таким чином, ВВП країни знижується два квартали поспіль, що відповідає визначенню технічної рецесії. Востаннє рецесія в ПАР була зафіксована в 2009 році.

Скорочення обсягу економіки ПАР стало несподіванкою для економістів, які очікували зростання в січні-березні на 1%. Лише один з 19 опитаних Bloomberg експертів прогнозував рецесію.

Головним негативним чинником для південноафриканської економіки стала політична криза, під час якої президент країни Джейкоб Зума оголосив про масштабні перестановки в уряді країни. Він поміняв міністрів 10 відомств, включаючи міністерство фінансів і міністерство енергетики, після чого ПАР вперше за 17 років втратила інвестиційний рейтинг від двох з трьох найбільших рейтингових агентств світу.

В кінці травня ЦБ ПАР знизив прогноз зростання економіки країни на 2017 рік з 1,2% до 1%.

За підсумками 2016 року ВВП країни зріс на 0,3% після підвищення на 1,3% за попередній рік. При цьому середньорічний приріст економіки ПАР в 1994-2016 роках становить 2,89%.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування