Вчені заявили, що Баренцове море скоро вибухне через викид метану


Вчені заявили, що Баренцове море скоро вибухне через викид метану

Подібна небезпека найбільше загрожує іншим запасам метанових гідратів, які залягають в межах вічної мерзлоти біля північних берегів Росії, Норвегії та Канади. Тут температури ґрунту і води різняться набагато сильніше, і катастрофа може статися набагато раніше, ніж на дні Баренцового моря, роблять висновок вчені.

“Кожен рік ми повертаємося до цих куполів і з острахом очікуємо, що один з них вже перетворився на кратер, аналогічний тим, які були знайдені в інших регіонах Баренцового моря. Ці структури, які ми називаємо “морозними горбами”, є останніми слідами льодовикового періоду. Все, що утримує їх від вибуху, – трохи більша глибина моря в цьому місці, ніж в районі кратерів”, – заявив співробітник Арктичного університету Норвегії в Тромсі Павло Сєров.

Кратери, знайдені російськими і західними геологами в кінці минулого століття, являють собою воронки діаметром у кілька сотень метрів і глибиною в десятки метрів. Кратери виникли приблизно 12 тис. років тому через накопичення замороженого метану в приповерхневих шарах ґрунту, на які тиснув двокілометровий шар льоду.

Коли льоди відступили, запаси метану в нижніх шарах ґрунту почали швидко танути, що призвело до “здуття” ґрунту, виникнення величезних пагорбів і їх подальшого вибуху. В результаті в атмосферу і океани Землі потрапила величезна кількість метану, який міг прискорити танення льодів і поклав край епосі зледеніння.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua
Опитування