Майбутнє настало: роботи-поліцейські заступають на службу в Дубаї


Майбутнє настало: роботи-поліцейські заступають на службу в Дубаї

В Об’єднаних Арабських Еміратах почали тестувати роботів-поліцейських. Перший такий офіцер почав виконувати свої обов’язки у Дубаї. Це лише перший крок у масштабній програмі автоматизації патрульних.

Поліцейський департамент найбільшого міста Об’єднаних Арабських Еміратів (ОАЕ) – Дубая – розпочав експеримент із залученням першого робокопа. Якщо комп’ютеризований правоохоронець добре зарекомендує себе на службі, до 2030 року роботами планують замінити чверть патрульних у місті.

Кіборг має обладунки, що повністю повторюють форму поліції Дубая. Він розміром з дорослого чоловіка. Робокоп навіть віддає честь, як справжній офіцер поліції. Уряд найвідомішого з семи еміратів ОАЕ планує використовувати високотехнологійних правоохоронців для посилення безпеки напередодні відкриття виставки Експо-2020.

Чи варто боятися революції штучного інтелекту

“Такі види роботів можуть працювати 24 години на добу і сім днів на тиждень”, – говорить генеральний директор Департаменту розумних послуг поліції Дубая Халід Нассер аль-Раззукі. Він наводить це як аргумент на користь автоматонів. До того ж кіборг не потребує зарплати, хоч про цей аргумент аль-Раззукі й змовчав, певно, щоб не засмучувати людей-офіцерів поліції.

В еміраті Дубаї поліція звикла мати справу з високими технологіями і обладнанням в стилі люкс. Тут патрульні виїжджають на чергування на високотехнологічних суперкарах Lamborghini та Ferrari. Однак перший робот-поліцейський на Близькому Сході піднімає планку технологічності ще вище. Кіборг не потребує автівки, бо має колеса замість ніг. Також він оснащений камерами і системою розпізнавання облич.

Новий спосіб комунікації з поліцією

Дубайський кіборг-констебль може читати номери машин на авто, порівнювати обличчя із тими, що є у базі даних поліції, і надсилати результат до штабу. Пряма відеотрансляція з його камер дозволяє розпізнавати сумки, які залишили без догляду у популярних місцях Дубая. Цей туристичний і фінансовий центр ОАЕ у 2016 році відвідали 15 мільйонів людей.

“Ми зараз маємо справу з поколінням, яке не уявляє собі життя без розумних приладів, – розповідає генеральний директор Департаменту високих технологій поліції Дубая. – Багато з них дивилися фільм “Робокоп” й тепер кажуть: “Хлопці, вам це вдалося!”

Відтепер люди в Дубаї зможуть повідомляти про злочини чи правопорушення роботу словами або натисканням на тач-скрін, що розміщений на грудях кіборга. Аль-Раззукі каже, що “робот допоможе знайти новий спосіб спілкування з правоохоронцями”. Також повідомлення про злочин дотиком може допомогти людям, яким складно піти на контакт зі звичайними поліцейськими. Поліція Дубая поки не розкриває інформацію про вартість їхнього нового співробітника.

Михайло Малий

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування