Як зменшилася газова залежність України від РФ (інфографіка)


Як зменшилася газова залежність України від РФ (інфографіка)

В 2014 році у Росії було закуплено 14,5 мільярдів кубометрів блакитного палива, у 2016-му – жодного кубометра.

До початку 2014 року 2014 році Україна традиційно купувала у РФ майже третину споживаного природного газу, у 2016 році у країни-агресора не було куплено жодного кубометра газу.

У 2014 році при загальному обсязі споживання газу в 42,6 мільярда кубометрів, у Росії була закуплена майже третина блакитного палива – 14,5 мільярдів кубометрів. При цьому обсяг закупівель в країнах Євросоюзу був майже втричі нижче – на рівні 5 мільярдів кубометрів. Власний видобуток газу українською державою в 2014 році становив майже половину споживаних обсягів – 20,5 мільярдів кубометрів.

Ситуація з поставками газу з інших країн почала радикально змінюватися в 2015 році, хоча власний видобуток залишився майже на тому ж рівні, і навіть дещо знизився – 19,9 мільярдів кубометрів на рік. Імпорт газу з РФ в 2015 році впав більш ніж удвічі і склав 6,1 мільярди кубометрів. У свою чергу імпорт газу з ЄС зріс удвічі і склав 10,3 мільярда кубометрів.

У 2016 році «Газпрому» РФ не вдалося продати Україні жодного кубометра газу – всі закупівлі здійснювалися в країнах Євросоюзу. І хоча технічно велика частина поставок з ЄС була реверсною, вони не давали Росії нав’язувати Україні свої умови по ціні і заводити класичну шарманку про «відключимо газ». Крім того, країна майже вийшла на довоєнний рівень видобутку власного газу з показником в 20,1 мільярда кубометрів

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування