"Мрія" і IFC погодили умови реструктуризації боргу


"Мрія" і IFC погодили умови реструктуризації боргу

Агрохолдинг “Мрія” і Міжнародна фінансова корпорація (IFC) погодили умови реструктуризації заборгованості агрохолдингу перед IFC.

“Обидві сторони погодили розподіл боргу на забезпечену і незабезпечену частини, а також умови реструктуризації забезпеченої частини боргу. Незабезпечений борг агрохолдингу перед IFC буде реструктуризовано на загальних для всіх незабезпечених кредиторів умовах. Угода підлягає документальному оформленню, і сторони очікують завершити цю процедуру найближчим часом”, – повідомляється в прес-релізі агрохолдингу у вівторок.

Зазначається, що домовленість, досягнута з IFC, завершує процес узгодження умов реструктуризації боргу з забезпеченими кредиторами “Мрії” і тепер компанія зможе почати реструктуризацію незабезпеченого боргу практично на тих же умовах, які були узгоджені восени 2016 року.

“Підтримка з боку IFC дуже важлива і для “Мрії”, і для всього процесу реструктуризації, а домовленість, досягнута між нами, є важливою для України”, – цитується в повідомленні фінансовий директор агрохолдингу Тон Хулс.

“Мрія” – вертикально інтегрований агропромисловий холдинг, заснований в 1992 році Іваном Гутою. На сьогоднішній день його земельний банк становить 180 тис. га, розташованих в Тернопільській, Хмельницькій, Івано-Франківській, Чернівецькій, Львівській і Рівненській областях. Вирощує пшеницю, соняшник, картоплю, кукурудзу, сою, рапс, ячмінь, горох, гречку і сорго.

У серпні 2014 року “Мрія” повідомила про прострочену виплату близько $9 млн процентного доходу і близько $120 млн в рахунок погашення боргу за її зобов’язаннями. Сукупна заборгованість перед усіма фінансовими кредиторами з урахуванням гарантій, наданих пов’язаним з сім’єю Гут компаніям, на момент оголошення дефолту агрохолдингу становила близько $1,3 млрд.

На початку лютого 2015 року операційний контроль над ним перейшов до кредиторів, які обрали нове керівництво, а у вересні 2016 року комітети кредиторів і бондхолдерів агрохолдингу погодили умови реструктуризації боргового портфеля компанії, який в даний час складає $1,1 млрд.

За фактом шахрайства порушено низку кримінальних справ. Син Івана Гути – Микола оголошений в розшук по лінії Інтерполу.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Кредит&Депозит
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua