Іспанія програла суд інвесторам, які постраждали від зниження "зелених" тарифів


Іспанія програла суд інвесторам, які постраждали від зниження "зелених" тарифів

Іспанія програла в Міжнародному центрі з врегулювання інвестиційних спорів ООН (ICSID), що входить до групи організацій Світового банку, за позовом інвесторів, які постраждали від зниження субсидій на відновлювану енергію, гарантованих раніше державою, і зобов’язана виплатити 128 млн євро основної суми, а також відсотки.

Згідно з інформацією, іспанський уряд порушив статтю 10 Договору до Енергетичної Хартії, тим самим позбавляючи інвесторів справедливого і рівноправного режиму. Позов компаній Eiser Infrastructure Limited і Energia Solar Luxembourg, які інвестували у виробництво енергії з відновлюваних джерел на території Іспанії, був задоволений частково – загальна сума позовних вимог склала понад 300 млн євро.

Зазначається, що програш міжнародного арбітражу може завдати значної шкоди інвестклімату країни і платникам податків, оскільки створює небезпечний правовий прецедент – Іспанія є відповідачем за десятками подібних позовів.

«Якщо Іспанія програє подальші позови, втрати для іспанських платників податків можуть скласти сотні мільйонів євро», – повідомляє видання.

Серед постраждалих від зниження пільгових тарифів виявилися авторитетні міжнародні інвестори – суверенний інвестфонд Абу-Дабі, Канадський пенсійний фонд і декілька німецьких муніципалітетів.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua