Вчені створили основу для Термінатора з "рідкого металу", яка може боротися з раком


Вчені створили основу для Термінатора з "рідкого металу", яка може боротися з раком

Китайські вчені створили основу «рідкого металу» – аналог речовини, з якої був створений Термінатор Т-1000 з фільму, повідомляє ScienceAlert.

Зазначається, що вчені створили краплі рідкого металу, які одного разу зможуть створити «машини з рідкого металу з автономним живленням». Рідкі метали можуть використовуватися для боротьби з раковими захворюваннями або для виробництва моторів роботів, завдяки своїй низькій токсичності і здатності змінювати форму.

Видання повідомляє, що зазвичай рідкі метали отримують, сплавляючи галій, олово і індій, однак при цьому на поверхні крапель утворюється тонкий шар окислів, що робить матеріал липким і непридатним для використання.

Однак вчені розробили метод, який дозволяє змінити властивості рідких крапель: їх помістили в розчин гідроксиду натрію, що дозволило їм прийняти сферичну форму. Після цього їх обробляли політетрафторетиленом (тефлоном), в ході чого частки останнього покривали зовнішній шар крапель. В результаті дослідникам вдалося отримати кульки рідкого металу, які не прилипають до поверхні, можуть котитися і відскакувати від неї.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Рейтинг популярності матеріалу «Вчені створили основу для Термінатора з "рідкого металу", яка може боротися з раком» на Finance.ua - 2.9
В Контексті Finance.ua