Нафта дорожчає на очікуваннях продовження угоди ОПЕК про скорочення видобутку


Нафта дорожчає на очікуваннях продовження угоди ОПЕК про скорочення видобутку

Вартість нафти збільшується у п’ятницю вранці, оскільки трейдери високо оцінюють можливість продовження угоди ОПЕК про скорочення видобутку “чорного золота”, свідчать дані торгів.

Станом на 8.18 за Києвом вартість липневих ф’ючерсів на північноморську нафтову суміш марки Brent зросла на 0,78%, до 52,92 долара за барель. Ціна червневих ф’ючерсів на нафту марки WTI збільшилася на 0,93% – до 49,81 долара за барель.

ОПЕК 30 листопада домовилася про скорочення свого видобутку на 1,2 мільйона барелів на день з жовтневого рівня. 11 країн, що не входять в ОПЕК, 10 грудня погодили скорочення свого видобутку сумарно на 558 тисяч барелів на добу. Угоду укладено на перше півріччя 2017 року з можливістю продовження.

Інвестори відіграють ймовірність пролонгації домовленостей, в результаті чого ціни на нафту перейшли до зростання. Питання про продовження угоди буде розглядатися на міністерській зустрічі моніторингового комітету 24 травня у Відні, а потім на зустрічі ОПЕК і країн, що не входять в картель, 25 травня. Як очікується, угода буде продовжена на дев’ять місяців.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
В Контексті Finance.ua