Розроблено технологію для створення газет, що «говорять»


Розроблено технологію для створення газет, що «говорять»

Нанотехнологи з Університету штату Мічиган створили тонкий і гнучкий динамік, який перетворює рухи людини на електрику і виробляє звук.

Пристрій можна використовувати як динамік або мікрофон. Щоб це довести, вчені перетворили університетський прапор на гучномовець.

Розробка базується на технології FENG, представленій вченими з Університету штату Мічиган в 2016 році. FENG являє собою фероелектретний наногенератор — тонку, як плівка, матерію, яка під впливом механічних коливань виробляє електрику.

Матерія виконана із кремнієвої пластини, покритої тонкими шарами срібла, поліїміду і поліпропіленового фероелектрета. До кожного шару додають іони, так щоб він містив заряджені частинки.

Досить провести по пристрою пальцем або злегка натиснути на нього, і FENG перетворюється на джерело енергії. За допомогою приладу вчені змогли активувати клавіатуру, світлодіодне підсвічування і сенсорний ЖК-екран.

В ході досліджень вчені використовували FENG-елемент для створення системи безпеки комп’ютера. Пристрій давав доступ до ПК, використовуючи розпізнавання голосу. «Прилад настільки чутливий до вібрацій, що він може вловлювати навіть частоти в голосі людини», — цитує Science Daily керівника дослідження Нельсона Сепульведу.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
В Контексті Finance.ua