Надання великих знижок до аеропортових зборів навряд чи можливе - думка


Надання великих знижок до аеропортових зборів навряд чи можливе - думка

Надання знижок до аеропортових зборів у великих обсягах навряд чи можливе і комерційно невигідне, вважає голова ради директорів міжнародного аеропорту “Київ” Денис Костржевський.

“З одного боку, як пасажир, я вітаю таке рішення. Однак я не знаю моделі, за якою колеги рахували, і в принципі в аеропортових зборах немає можливості маніпулювати ними. Знижки до зборів можливі лише в межах рентабельності, а рентабельність пасажирського збору становить 7%. Як “Бориспіль” буде давати 80% – мені незрозуміло”, – зазначив він на прес-конференції, коментуючи програму здешевлення авіаквитків міжнародного аеропорту “Бориспіль”.

Костржевський додав, що в ціні квитка близько 60% займає паливо, 20% – амортизація літака і лише 5-10% – аеропортові збори. “Я не розумію, за чий рахунок давати таку знижку, ймовірно повинні бути дотації з державного і місцевого бюджетів”, – додав він.

Як повідомлялося, державне підприємство “Міжнародний аеропорт “Бориспіль” розробило програму щодо здешевлення авіаквитків за рахунок знижок до аеропортових зборів.

За словами комерційного директора аеропорту Максима Волошина, система надання знижок має на меті здешевлення авіаперевезень, розширення мережі маршрутів, збільшення частки транзитних пасажирів, зростання обсягів перевезень і доходів аеропорту, залучення бюджетних перевізників. Пропонується встановлювати для нових міжнародних рейсів знижку до збору за зліт-посадку та пасажирського збору у перший рік – 80%, другий – 60%, третій – 40% і четвертий – 20%. Крім того, пропонується 80% знижки за транзитного пасажира.

Генеральний директор аеропорту Павло Рябікін у свою чергу повідомив, що аеропорт підготував нову публічну оферту для перевізників і підкреслив, що однією з її вимог буде обов’язкове відображення знижки, наданої аеропортом, у кінцевій ціні квитка.

Міжнародний аеропорт “Бориспіль” є найбільшим в Україні із загальною займаною площею близько 1 тис. га. Має дві злітно-посадочні смуги: одну – довжиною 4 тис. м, шириною 60 м, другу – довжиною 3,500 тис. м, шириною 63 м. На його території розташовані чотири пасажирські термінали і поштово-вантажний комплекс.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування