У Норвегії будують роботизоване електричне судно-контейнеровоз


У Норвегії будують роботизоване електричне судно-контейнеровоз

Спочатку судно буде перевозити вантажі під управлінням капітана, в 2019 році перейде на дистанційне управління, а в 2020 році стане повністю самокерованим. Це перший в світі проект створення повністю роботизованого вантажного електрокорабля.

Норвезький виробник добрив Yara і технологічна фірма Kongsberg Gruppe оголосили про співпрацю, в рамках якої мають намір створити перший в світі повністю електричний і автономний контейнеровоз, пише Reuters. «Нове судно з нульовим рівнем викидів змінить глобальний ринок морського транспорту», — заявили в компаніях.

Планується, що корабель почне транспортування вантажів з заводу компанії Yara в Порсгрунні в морські порти Брейвік і Ларвік в 2018 році. Ці порти розташовані приблизно в 14 і 26 кілометрах від Порсгрунна.

Передбачається, що спочатку контейнеровоз буде функціонувати як пілотований корабль. Перехід до режиму дистанційного керування відбудеться в 2019 році, а в повністю автономному режимі судно почне працювати з 2020 року.

Виробники автомобілів і технологічні компанії вкладають великі кошти в розробку самокерованих автомобілів і вантажівок, електромобілів і навіть літаючих таксі. Однак поки що створити повністю автономний транспортний засіб, здатний працювати нарівні з пілотованими людьми, нікому не вдалося.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування