В НБУ назріває новий конфлікт через грошово-кредитну політику


В НБУ назріває новий конфлікт через грошово-кредитну політику

Глава Національного банку України (НБУ) Валерія Гонтарєва розкритикувала пропозицію голови Ради НБУ Богдана Данилишина розглянути можливість переходу з 2018 року до таргетування ще й номінального ВВП і нагадала, що монетарна політика центробанку затверджена на середньострокову перспективу і передбачає інфляційне таргетування з уповільненням інфляції до 5% до 2019 року.

“Він (Б. Данилишин – ред.) може ще винаходити український велосипед. А може, він хоче бути першим, хто буде таргетувати ВВП? У світі сперечаються про стабільність і подвійний мандат, але тільки ФРС і ще пара центробанків світу, крім цінової стабільності, відповідають за ринок праці”, – сказала Валерія Гонтарєва.

Вона зазначила, що згодна з твердженням про те, що монетарна політика в результаті повинна сприяти зростанню. “Але, головне, вона не повинна суперечити ціновій стабільності і стабільності банківської системи. Такий мандат у всіх. Наш закон про Нацбанк, який ми прийняли в 2015 році, – це наш мандат, побудований на кращих світових практиках”, – підкреслила глава НБУ.

Вона нагадала, що Рада Нацбанку затвердила грошово-кредитну політику на середньострокову перспективу, а не на один рік.

“Там закріплено 8%+/-2 процентних пункту інфляції на цей рік, 6% – на наступний, 5% – на 2019 рік. Ось досягне 5%, тоді нехай далі він придумує якийсь новий український велосипед”, – сказала Валерія Гонтарєва.

На її думку, ризики можливих конфліктів між Радою Нацбанку, з одного боку, та главою НБУ з правлінням, з іншого, – мінімальні, підтвердженням чого є затвердження Радою наприкінці грудня 2016 року запропонованих правлінням Основних засад грошово-кредитної політики на 2017 рік і середньострокову перспективу.

Як повідомлялося, заступник голови Ради НБУ Тимофій Милованов наприкінці грудня минулого року заявив, що Рада розкололася на дві ідеологічні групи, одна з яких вважає пріоритетом низьку інфляцію, друга – стимулювання економічного зростання. “Прикол полягає в тому, що глава НБУ й голова Ради НБУ грають у різних лігах, та, як виявилося, у різні види спорту”, – додав Тимофій Милованов.

На засіданні Ради НБУ наприкінці лютого 2017 року, присвяченому оцінці роботи правління за 2016 рік, голоси розділилися, і глава НБУ разом з двома членами Ради опинилася в меншості.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:НБУ
В Контексті Finance.ua
Опитування