Держрибагентство кличе бізнес на вилов риби в Атлантиці


Держрибагентство кличе бізнес на вилов риби в Атлантиці

Держрибагентство запрошує підприємців до освоєння квот на вилов морського окуня в океані, — повідомляє прес-служба агентства з уточненням, що Україна має квоту на вилов морського окуня в обсязі 150 тонн на рік відповідно до членства в Організації з рибальства у північно-західній частині Атлантичного океану для запасів (НАФО). Проте з 2006 по 2017 рік Україна Не виловила жодної тонни цієї риби.

Згідно з довідкою Держагенства, членство в організації коштує для України 42-44 тис. канадських доларів на рік. За 10 років без промислу держава витратила 420 тис. канадських доларів, що еквівалентно 311 тис. дол. США.

За оцінкою фахівців Держрибагентства, промисел в даному регіоні підприємці не ведуть, оскільки для повноцінного промислового вилову в регіоні квота в 150 тонн невелика і вилов не має економічного сенсу.

«Держрибагентство намагається підвищити ефективність членства держави в НАФО та використання державних коштів. 10 років Україна витрачала кошти на членство, однак це не приносило користі ні підприємцям, ні споживачам, ні бюджету. Незважаючи на низку об’єктивних факторів, отримання додаткової квоти для України на сьогодні є малоймовірним. Держрибагентство готове розглянути можливість збільшення квоти за рахунок переговорів та співробітництва з країнами-учасниками НАФО в разі зацікавленості підприємців у видобутку риби в зоні НАФО», - повідомив голова Держрибагентства Ярема Ковалів і закликав підприємців, зацікавлених у вилові риби в даному регіоні, звертатися в Держрибагентство.

Членом НАФО Україна стала з 1999 року. Восени 2016 відбулося тридцять восьме засідання НАФО, під час якого Україні була виділена квота на вилов морського окуня в районі НАФО 3О у розмірі 150 т.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування