Нідерланди запустили один з найбільших в світі морських вітряних парків


Нідерланди запустили один з найбільших в світі морських вітряних парків

Шельфова вітряна електростанція Gemini в Північному морі складається зі 150 турбін, загальна потужність яких досягає 600 МВт. Нова електростанція зможе забезпечити відновлювальною енергією до 785 000 будинків.

Проект вартістю $3 млрд був реалізований канадською компанією Northland Power, виробником вітряних турбін Siemens Wind Power, голландським підрядником Van Oord, а також компанією з переробки відходів HVC. Електростанція розташована в 85 км від берега.

Компанії позиціонують Gemini як найбільшу в світі морську вітряну електростанцію: вона трохи більша за розміром, ніж перша частина британського вітряного парку London Array, яка була запущена в 2013 році і включає в себе 141 вітряну турбіну. Тим не менш, Gemini поступається London Array за потужністю: 600 проти 630 МВт. Таким чином, Gemini стала другою в світі за потужністю морською вітряною електростанцією, запущеною в експлуатацію.

На частку морського вітряного парку Gemini буде припадати близько 13% відновлюваної енергії та приблизно 25% всієї енергії вітру, виробленої в Нідерландах. До 2020 року уряд країни планує добитися того, щоб не менше ніж 14% всієї споживаної енергії надходило з відновлюваних джерел, а до 2050 року — повністю перейти на відновлювану енергію.

Зараз найбільшим у світі проектом морської вітряної електростанції вважається британська Hornsea Project Two, потужність якої складе 1,8 ГВт і яка є продовженням проекту Hornsea Project One потужністю 1,2 ГВт. Обидва проекти планується завершити до 2020 року.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua