В Україні понад 1,3 тис. домогосподарств почали заробляти на приватних сонячних електростанціях


В Україні понад 1,3 тис. домогосподарств почали заробляти на приватних сонячних електростанціях

В Україні, незважаючи на холодну пору року і свята, в I кварталі 2017 року ще 200 сімей встановили приватні сонячні електростанції (сонячні панелі – Ред.) загальною потужністю 3,4 МВт, — йдеться в повідомленні прес-служби Держенергоефективності.

«За даними нашого моніторингу, з початку року кількість сонячних панелей, які встановлюють приватні домогосподарства, зросла на 18%, а їх загальна потужність — на 20%. Такий зростаючий попит на «чисту» енергію обумовлений введеним ще в 2015 році Законом України №514-VIII з прив’язкою до курсу євро «зеленим» тарифом на закупівлю електроенергії, виробленої сонячними установками потужністю до 30 кВт. Завдяки цьому тарифу сім’ї можуть продавати надлишок виробленої «чистої» енергії в мережу, а значить — заробляти на цьому», — цитує відомство його голову Сергія Савчука.

Голова агентства також нагадав, що домогосподарства, які встановили сонячні панелі в 2017 році, можуть реалізувати надлишок згенерованої електроенергії в мережу за ціною 18,09 євроцента за 1 кВт-год.

«Ми вкотре переконуємося в дієвості розробленого спільно з Держенергоефективності Закону України №514-VIII від 04.06.2015 року. Він став потужним стимулом для сімей брати участь в альтернативних джерелах енергії. З початку дії цього закону попит на «сонячну» електроенергію щокварталу зростав на 40-50%, а іноді і на 70%. На сьогодні вже понад 1300 сімей фактично повністю забезпечують свої потреби в електроенергії завдяки енергії сонця і ще щомісяця мають чималий заробіток», — поінформував чиновник.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування