У НБУ стверджують, що банківська система України працює прибутково


У НБУ стверджують, що банківська система України працює прибутково

Платоспроможні банки за підсумками першого кварталу 2017 року отримали 5,09 млрд грн чистого прибутку, при цьому банківська система працювала прибутково в кожному з трьох місяців.

Про це повідомляє прес-служба НБУ.

«За підсумками першого кварталу 2017 року платоспроможні банки отримали 5,09 млрд грн чистого прибутку, при цьому банківська система працювала прибутково у кожному з трьох місяців. Так, у січні чистий прибуток склав 0,36 млрд грн, у лютому – 3,49 млрд грн, у березні – 1,24 млрд грн», – йдеться в повідомленні.

У НБУ відзначають, що за перший квартал минулого року банківська система отримала чистий збиток – 8,01 млрд грн.

«Банківська система України працює прибутково три місяці поспіль вперше з докризового 2013 року. На сьогодні можна констатувати, що значні потрясіння попередніх трьох років залишилися позаду, і банківська система оздоровлюється. Вихід на прибуткову діяльність буде сприяти відновленню активного кредитування реального сектору економіки», – зазначила заступник голови НБУ Катерина Рожкова.

Позитивно вплинуло на прибутковість сектора суттєве зменшення відрахувань банками в резерви – 6,33 млрд грн у 1 кварталі 2017 року проти 11,34 млрд грн за аналогічний період минулого року. Крім того, за перші три місяці цього року порівняно з січнем-березнем 2016 року банківська система продемонструвала зростання чистого процентного доходу на 13,3% до 11,57 млрд грн і чистого комісійного доходу – на 16,8% до 6,62 млрд грн. З 92 платоспроможних на 1 квітня 2017 року банків, 72 за підсумками першого кварталу були прибутковими і отримали чистий прибуток у розмірі 6,87 млрд грн, 20 банків – збиткові з сукупним чистим збитком в 1,78 млрд грн.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:НБУ
В Контексті Finance.ua
Опитування