Полторак: для впорядкування баз боєприпасів в Україні необхідно 5 мільярдів гривень


Полторак: для впорядкування баз боєприпасів в Україні необхідно 5 мільярдів гривень

Для приведення у належний стан всіх баз зберігання боєприпасів в Україні необхідно близько 5 мільярдів гривень, заявив у Харкові міністр оборони України Степан Полторак, пише Радіо Свобода.

«Ми розуміємо, що цих грошей просто немає сьогодні в Україні, і ми використовуємо той ресурс, який у нас є», – сказав Полторак.

За його словами, після вибухів у Балаклії уряд прийняв рішення про виділення додатково 200 мільйонів гривень на відновлення бойової здатності баз зберігання по всій Україні.

«Протягом 25 років ресурс на підтримання живучості баз і сховищ виділявся дуже малий – 5-10 мільйонів гривень. Тільки в цьому році ми зробили значний крок вперед, і на відновлення боєздатності бази збережень було виділено майже сто мільйонів гривень», – повідомив Полторак.

Він також зазначив, що Міноборони направить в Балаклію ремонтні бригади, які будуть відновлювати житло громадян. Уряд виділив майже 145 мільйонів гривень на відновлення інфраструктури самої Балаклії, додав Полторак.

У ніч на 23 березня на артилерійських складах боєприпасів на околиці Балаклії Харківської області спалахнула пожежа і почали вибухати боєприпаси. З околиць складів радіусом в 10 кілометрів евакуювали майже 20 тисяч осіб. Згодом ліквідували пожежу.

Як головну причину виникнення ситуації розглядають диверсію, хоча не відкидають і версії службової недбалості. Як повідомили в ДСНС сьогодні, за минулу добу під час очищення території, яка потрапила в зону надзвичайної ситуації у березні в Балаклії, піротехніки вилучили 3 вибухонебезпечних предмети (з початку робіт – понад 28 тисяч).

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування