Veo Robotics додала роботам шосте почуття для безпечної роботи з людьми


Veo Robotics додала роботам шосте почуття для безпечної роботи з людьми

Епоха роботизації вже почалася, тому, ймовірно, варто потрудитися, щоб з’ясувати, як ми зможемо співіснувати з роботами без ризику отримати травму.

Компанія Veo Robotics працює над системою, яка дає роботам просторове уявлення про кожен об’єкт і перешкоди у межах навколишньої зони, від сторонніх предметів до людей.

Раніше вважалося найбільш безпечним для життя людей перебування промислових роботів в ізольованому просторі, хоча спільна робота людей і роботів дозволила б значно підвищити ефективність виробництва.

Дослідники інституту Fraunhofer IWU створили дещо в цьому напрямку, але підхід Veo здається більш динамічним і чуйним, позаяк покладається не на безпечні і небезпечні зони, а на розпізнавання об’єктів та інше семантичне моделювання.

Система Veo використовує набір з чотирьох датчиків глибини, розміщених навколо робочого простору, щоб забезпечити повне візуальне покриття. Після того, як вони встановлені, ви позначаєте різні предмети, такі як заготовки, а також заборонені зони тощо.

Робот працює так само, як раніше, але тепер він знає точне місце розташування і розмір всього що знаходиться в його полі зору. Якщо людина або транспортний засіб вторгаються в позначену зону, або деталь ламається, або фіксується якесь інше відхилення від норми, робот може сповільнити роботу або зупинитися. Якщо система не на 100 % впевнена, що тут безпечно, наприклад, якщо у камери перекрили огляд великим предметом або контури зображення стали розпливчастими — робот зупиняється.

В даний час компанія тестує систему з декількома партнерами. Повне розгортання системи Veo Robotics намічено на 2019 рік.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Технології&Авто
Дивись також
В Контексті Finance.ua