20 євродепутатів вимагають від Порошенка скасувати е-декларування для громадських активістів


20 євродепутатів вимагають від Порошенка скасувати е-декларування для громадських активістів

20 депутатів Європейського парламенту, які є учасниками неформальної групи “Друзі європейської України”, закликають українську владу скасувати електронне декларування для громадських активістів, які займаються протидією корупції.

Відповідний лист вони направили на ім’я президента України Петра Порошенка, прем’єр-міністра Володимира Гройсмана і спікера парламенту Андрія Парубія.

Євродепутати здивовані прийнятими законодавчими змінами щодо електронного декларування для антикорупційних активістів.

“Ми переконані, що нововведення, які зараз покладені на представників неурядових організацій, які займаються протидією корупції, з вимогою публікувати декларації про доходи – це непотрібний, безпрецедентний і дискримінаційний крок”, – йдеться в листі.

На їхню думку, прийняття таких законодавчих змін – це “прояв тиску на тих громадських активістів, які невтомно виконують надзвичайно цінну роботу з викриття та повідомлення про випадки корупції в Україні”.

Депутати закликають негайно переглянути прийняті законодавчі зміни щодо е-декларування і засвідчити, що зусилля української влади у боротьбі з корупцією є “щирими і серйозними”.

Також члени Європарламенту нагадали, що саме протест проти масової корупції на найвищому державному рівні вивів український народ на Євромайдан.

Серед підписантів листа – депутати Петрас Ауштревічус, Ребекка Хармс, Анна Фотига, Павло Свобода та інші.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування