У НБУ повідомили, на скільки зменшилися його активи в 1-му кварталі 2017


У НБУ повідомили, на скільки зменшилися його активи в 1-му кварталі 2017

У січні-березні активи Національного банку зменшилися на 12,5 млрд гривень до 928 млрд гривень порівняно з початком року.

Про це йдеться у звіті про фінансове становище Національного банку.

За словами директора департаменту фінансового контролінгу Національного банку Олега Стринжи, в основному зменшення активів центрального банку відбулося за рахунок скорочення міжнародних резервів, яке пов’язане переважно з необхідністю здійснення платежів з обслуговування та погашення державного і гарантованого державою боргу в іноземній валюті.

“Найбільш вагомим фактором у скороченні активів центрального банку було зменшення валютних активів НБУ на 2% до 18,1 млрд доларів. Водночас гривневі активи Національного банку збільшилися на 2,13 млрд гривень і складають 441,4 млрд гривень. Це зумовлено збільшенням портфеля цінних паперів України до 397,06 млрд гривень, скороченням кредитного портфеля НБУ до 35,1 млрд гривень. Також за підсумками 1-го кварталу цього року відбулося розформування резервів під надані кредити на суму 5 млрд гривень”, – зазначив Олег Стрижа.

Зобов’язання центрального банку за даний період зменшились на 30,2 млрд гривень до 762,75 млрд гривень, що зумовлено скороченням обсягу портфеля депозитних сертифікатів, емітованих Національним банком до 65,5 млрд гривень (на 4%) і банкнот і монет в обігу до 311,5 млрд гривень (на 9%).

Власний капітал НБУ збільшився на 12% і становить 165,3 млрд гривень.

Крім того, Національний банк відобразив як зобов’язання частину прибутку за 2016 до розподілу до державного бюджету в обсязі 44,38 млрд гривень, який підлягає перерахуванню в державний бюджет України в 2017 році.

У 2016 році активи Національного банку зросли з 849,2 млрд гривень у 2015 році до 940,6 млрд грн в 2016 році.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:НБУ
В Контексті Finance.ua
Опитування