ГПУ розслідує викрадення 4 млрд гривень в двох банках


ГПУ розслідує викрадення 4 млрд гривень в двох банках

Генеральна прокуратура розслідує факти розкрадання 4 млрд гривень в ліквідованих Терра Банку і Південкомбанку.

Про це йдеться в повідомленні прес-служби ГПУ.

Генпрокуратура проводить досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактами розкрадання в 2011-2014 роках посадовими особами та акціонерами Південкомбанку і Терра Банку, власником яких був Руслан Циплаков, грошових коштів на загальну суму понад 4 млрд гривень.

В результаті розкрадання коштів банки опинилися в стані неплатоспроможності.

“Розкрадання зазначених коштів здійснено шляхом укладення низки сумнівних кредитних договорів з суб’єктами господарювання з ознаками фіктивності, прямо або опосередковано пов’язаних з власниками та керівниками зазначених банківських установ. В даний час слідством доведено факти розкрадання 360 млн гривень, що належали Терра Банку, у зв’язку з чим повідомлено про підозру 7 членам встановленої злочинної організації на чолі з Русланом Циплаковим”, – повідомляє Генпрокуратура.

За даними Генпрокуратури, до складу злочинної організації також входили інші власники і керівництво Терра Банку та керівники низки юридичних осіб, які для створення видимості забезпечення кредитних зобов’язань надавали в заставу банку майно, вартість якого в сотні разів завищена або взагалі не належала заставодавцям.

27 квітня слідчими проведені обшуки за місцем проживання осіб, що входять у злочинну організацію.

Щодо 2 членів організації судом вирішується питання про обрання запобіжного заходу, ще 5 осіб оголошено в розшук.

В грудні 2014 року Національний банк відкликав банківську ліцензію у Терра Банку (Київ) і прийняв рішення про його ліквідацію.

З 22 серпня по 22 грудня 2014 року в Терра Банку працювала тимчасова адміністрація.

У грудні 2015 року Фонд гарантування вкладів заснував на базі Терра Банку перехідний банк Кристалбанк, якому було передано частину активів і пасивів.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Кримінал
Дивись також
Весь ринок:Кримінал
Все, що ми знаємо про:Терра Банк
В Контексті Finance.ua
Опитування