Тваринників зобов'язали декларувати доходи від продажу


Тваринників зобов'язали декларувати доходи від продажу

Податковий кодекс України передбачає, що при продажу власної продукції тваринництва отримані від такого продажу доходи не оподатковуються, якщо їх сума сукупно за рік не перевищує 100 розмірів мінімальної заробітної плати (за 2016 рік — 137800 грн, в 2017 році — 320000 грн)”, — йдеться в повідомленні прес-служби Асоціації свинарів України (АСУ).

Як відзначають в об’єднанні, таким фізичним особам також не потрібно отримувати жодної довідки від сільської або селищної рад.

В АСУ додають: у разі, якщо сума отриманого доходу перевищує зазначений розмір, фермер вже зобов’язаний подати до податкової інспекції довідку про самостійне вирощування, розведення, відгодівлю продукції тваринництва. Такий документ видається у довільній формі сільською, селищною або міською радою за місцем податкової адреси (місцем проживання).

Якщо довідка підтверджує вирощування продукції тваринництва безпосередньо таким громадянином, оподаткуванню підлягає дохід, що перевищує 100 розмірів мінімальної заробітної плати.

«Якщо їм це не підтверджено, доходи від продажу підлягають декларуванню по закінченню року (до 1 травня) і оподатковуються на загальних підставах: податком на доходи за ставкою 18% і військовим збором — 1,5%», — уточнили в асоціації.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Особисті фінанси
В Контексті Finance.ua
Опитування