Вчені створили робота, який будує цілі міста (відео)


Вчені створили робота, який будує цілі міста (відео)

Дослідники з Массачусетського технологічного інституту створили робота на гусеницях, здатного будувати об’єкти будь-якого розміру, в тому числі стіни будівель. Використовувана в проекті технологія нагадує 3D-друк, проте в даному випадку сопло принтера, через яке відбувається розпорошення будівельної сировини, розташоване на механічній руці, а не всередині корпусу пристрою. Сама рука складається з великого гідравлічного важеля з чотирма ступенями свободи і маленького електричного маніпулятора з шістьма ступенями свободи.

Щоб забезпечити автономність системи, розробники забезпечили її двома сонячними батареями потужністю 100 ват, які живлять основний і додаткові акумулятори. У ході попередніх випробувань була побудована основа купольної споруди висотою 3,6 метра і діаметром 15 метрів. Як основний будівельний матеріал використовувалася монтажна піна. На все будівництво пішло менше 13 годин.

За словами вчених, сировиною для DCP можуть служити не тільки пінополіуретани і бетон, а також лід або грунт, які можуть бути знайдені на будівельному майданчику.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування