У Британії вирішили, що дорожнє полотно з пластику дешевше і міцніше за асфальт


У Британії вирішили, що дорожнє полотно з пластику дешевше і міцніше за асфальт

Інженер Тобі Маккартні придумав спосіб скоротити витрати природних ресурсів і вирішити проблеми забруднення навколишнього середовища, пов’язані з будівництвом і ремонтом доріг. Його компанія MacRebur, заснована в Шотландії, розробила дорожнє полотно з переробленого пластику, яке на 60% міцніше за асфальт і служить в 10 разів довше.

Дороги потребують постійного технічного обслуговування через негативний вплив погоди. Між тим у світі накопичилося величезна кількість пластикових відходів, чимало яких потрапляє в моря і океани. Маккартні навчився перетворювати 100% переробленого пластику на те, що сам він називає гранулами MR6. Ці маленькі гранули з пластикових відходів можуть замінити бітум — матеріал, який виробляють з сирої нафти і використовують для покриття доріг.

Зазвичай дорожнє полотно на 90% складається з каменю, піску та вапняку, і на 10% з бітуму. Технологічний процес компанії MacRebur передбачає заміну більшої частини бітуму відходами з пластику.

На асфальтобетонних заводах гранули MR6 змішуються з добутими природними матеріалами; по суті, весь процес відбувається аналогічно до змішування асфальту та бітуму традиційним способом.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування