Середня виплата хакерам за «віруси-вимагачі» перевищує $1000


Середня виплата хакерам за «віруси-вимагачі» перевищує $1000

У 2016 році кількість атак «вірусів-вимагачів», які блокують систему, поки жертва не виплатить хакерам викуп, зросла в рази. В середньому одна атака принесла хакерам $1077. Доходи зловмисників у порівнянні з 2015 роком зросли на 266%, йдеться в дослідженні компанії Symantec.

Серед постраждалих за минулий рік виявлялися не тільки прості користувачі, але і великі державні організації. Хакери блокували роботу громадського транспорту Сан-Франциско, департаменту поліції Вашингтона і одного з коледжів Лос-Анджелеса. Останній виплатив зловмисникам $28 000.

Проблема з подібними атаками в тому, що жертви здебільшого нікому про них не повідомляють і тихо платять «викуп».

У США гроші хакерам перераховують 70% атак, у світі — у 34%.

Така поведінка тільки стимулює зловмисників більше використовувати тактику «вимагання». Економісти стверджують, що більш продуманий підхід до ціноутворення з боку хакерів може призвести до «серйозного зростання доходів при порівняно низьких витратах», пише видання Cyberscoop. При цьому хакери навіть після отримання виплати не завжди знімають блокування.

«Якщо так багато людей платять викуп, немає ніяких причин для падіння ціни. Вона буде тільки рости. Ми будемо спостерігати за зростанням середньої суми викупу, поки вона не досягне стелі, коли люди припинять платити так багато. Але до межі ми ще не дійшли», — стверджує Кевін Хейлі з Symantec.

Згідно з дослідженням, випущеним IBM Security в грудні 2016 року, більше половини опитаних компаній вже заплатили хакерам понад $10 000. Близько 20% респондентів стверджують, що віддали за розблокування систем більше $40 000. При цьому, зловмисники далеко не завжди виконують обіцяне — доступ до файлів повертають лише в 47% випадків.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування