НБУ пояснив, завдяки чому в 1 кварталі зміцнився курс гривні


НБУ пояснив, завдяки чому в 1 кварталі зміцнився курс гривні

Національний банк пояснює, що курс гривні у 1 кварталі зміцнювався завдяки високим цінам на основні експортні товари України.

Про це йдеться в інфляційному звіті Нацбанку.

“Світова цінова кон’юнктура для українських експортерів у 1 кварталі покращилася в порівнянні з попереднім кварталом за рахунок високих цін на сталь, залізну руду і зернові. Високі експортні надходження переважили вплив сезонних і тимчасових факторів, зумовивши зміцнення гривні з середини січня”, – зазначає НБУ.

Головним результатом зміцнення курсу стало відновлення купівлі іноземної валюти для поповнення міжнародних резервів.

За результатами 1 кварталу 2017 року (станом на 7 квітня) чиста купівля НБУ іноземної валюти склала 146,2 млн доларів.

НБУ вважає, що після стрімкого зростання в кінці 2016 – початку 2017 року зовнішня цінова кон’юнктура для українських експортерів поступово відкоригується у бік зниження до кінця року.

Нацбанк вважає, що в найближчі місяці ціни на руду залишатимуться відносно високими, зважаючи на збільшення попиту з боку США і очікування припинення експорту на світовий ринок необробленої залізної руди Іраном (входить в топ-10 найбільших світових експортерів руди).

Однак, починаючи з середини 2 кварталу, можна очікувати здешевлення залізної руди на тлі скорочення імпорту руди Китаєм, а також збільшення пропозиції з боку США, Австралії та Бразилії.

НБУ вважає, що перспективи врожаю озимої пшениці, незважаючи на поточні труднощі, в цілому сприятливі.

На світовому ринку нафти очікується тенденція до помірного зростання цін внаслідок виконання угоди між основними виробниками нафти про скорочення обсягів видобутку.

За оцінками НБУ, ціни на нафту в 2017 році будуть коливатися в діапазоні 52-59 доларів/барель і поступово зростати в 2018 -2019 роках до 66 доларів /барель.

З початку року курс гривні на міжбанку зміцнився на 1,58% з 27,18 UAH/USD до 26,75 UAH/USD.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Весь ринок:Валюта
Все, що ми знаємо про:НБУ
Рейтинг популярності матеріалу «НБУ пояснив, завдяки чому в 1 кварталі зміцнився курс гривні» на Finance.ua - 5.0
В Контексті Finance.ua