НБУ прогнозував приплив прямих іноземних інвестицій 2017-го


НБУ прогнозував приплив прямих іноземних інвестицій 2017-го

Національний банк прогнозує приплив прямих іноземних інвестицій (ПІІ) в 2017 році на рівні 1 млрд доларів.

Про це йдеться в інфляційному звіті НБУ за квітень.

У 2017 році надходження ПІІ прогнозуються на рівні попереднього року (1 млрд доларів) за вирахуванням операцій з капіталізації банківського сектора в обмін на реорганізацію боргу перед материнськими установами.

Прогноз чистих надходжень капіталу за фінансовим рахунком в 2017 році залишився майже незмінним у порівнянні з попереднім роком – 5 млрд доларів.

На думку НБУ, основним джерелом припливу капіталу буде залишатися скорочення готівки поза банками (3 млрд доларів) на тлі стабільної ситуації на валютному ринку і підвищення споживчих настроїв населення.

Також Нацбанк не очікує в 2017 році повноцінного відновлення доступу приватного сектору на зовнішні ринки капіталу.

“Тому банки і реальний сектор будуть продовжувати погашати заборгованість попередніх років.

В результаті ролловер за довгостроковим боргом приватного сектору складе 90%, а чистий відтік боргового капіталу оцінений в 0,4 млрд доларів”, – зазначають у Нацбанку.

Також очікується отримання двох кредитів: від ЄС загальним розміром 1,3 млрд доларів і 0,3 млрд доларів – від інших донорів.

Міністерство економічного розвитку і торгівлі розраховує на чисте зростання прямих іноземних інвестицій (ПІІ) з 3,8 млрд (у 2016 році до 4,5 млрд доларів у 2017 році.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:НБУ
В Контексті Finance.ua