Українцям розповіли, з чого почнеться пенсійна реформа (інфографіка)


Українцям розповіли, з чого почнеться пенсійна реформа (інфографіка)

На даному етапі найбільш актуальною частиною пенсійної реформи в Україні має стати стабілізація солідарної системи.

Про це заявив міністр соціальної політики Андрій Рева.

“Ми припускаємо поетапне введення класичної моделі пенсійної системи, яка складається з трьох рівнів: солідарного, обов’язкового накопичувального і добровільного накопичувального. Але, за будь-яких обставин, принаймні 75% пенсії повинні складати надходження від солідарного рівня пенсійного забезпечення”, — сказав він.

Чиновник нагадав, що вирішити цю проблему можна буде лише після усунення дефіциту Пенсійного фонду, яке є головною передумовою для впровадження наступних етапів реформи пенсійного забезпечення, а саме — накопичувальних рівнів пенсійної системи.

Рева вважає, що для цього в Україні є відповідні ресурси, і розроблена відповідна концепція, яка передбачає перехід від популістської “зрівнялівки” до справедливої мотивації громадян чесною працею заробляти власне гідне пенсійне забезпечення.

“Популістський підхід деяких попередніх керівників привів до тієї ситуації, в якій держава опинилася зараз, — “зрівнялівка” у розмірах пенсійного забезпечення тих, хто чесно працював все життя, і тих, хто не пропрацював жодного дня, призвела до демотивації людей платити внески до Пенсійного фонду, і, в результаті, до його дефіциту в розмірі понад 140 млрд гривень”, — обурився він.

У зв’язку з цим зараз в Україні один працюючий утримує одного пенсіонера, що є найгіршим показником в Європі — на 12 млн пенсіонерів припадає 12 млн працюючих громадян, які сплачують внески.

До того ж, є ще величезний масив людей, які працюють і взагалі не платять внески.

“Всього ж в Україні 26 млн працездатного населення — тобто у нас є величезний резерв для залучення платників внесків до Пенсійного фонду”, — резюмував міністр.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:Кабмін
В Контексті Finance.ua