Створено концепт хмарочоса з надрукованими квартирами-модулями


Створено концепт хмарочоса з надрукованими квартирами-модулями

Розроблений молодим архітектором Хасифом Рафіеї концепт хмарочоса поєднує в собі риси знаменитої токійської вежі-капсули «Накагін» і торгового автомата. Проект будинку виконаний у вигляді каркасу з порожніми комірками, на місце яких будуть встановлюватися житлові модулі. Апарат для друку готового житла розташується на верхніх поверхах будівлі. У міру зростання поверховості система друку буде підніматися все вище і вище. Доставляти матеріали буде спеціальна гідравлічна система, підвішена до бічної частини будівлі.

Як тільки 3D-принтер в верхньому відсіку надрукує модуль, підйомний кран встановить його в порожню комірку. Система автоматично розрахує, куди саме потрібно вбудувати модуль. Обридлі власникам або пошкоджені модулі будуть витягати з конструкції, розбирати і відправляти в сховище.

Мешканці самостійно вибирають оформлення і конфігурацію модулів. Щоб зробити квартиру більш просторою, клієнти можуть купити кілька модулів. Як повідомляє Inhabitat, відсіки підійдуть як для проживання, так і для комерційного використання — наприклад, для обладнання офісів або торговельних майданчиків.

В описі проекту Рафіеї зазначає, що Pod Skyscraper допоможе поліпшити ситуацію на ринку житла в Японії. Будівництво багатьох проектів заморожується, а пайовикам доводиться роками чекати, поки добудують житло. Хмарочос з модульною конструкцією дозволить добудовувати квартири у міру попиту.

Проект отримав спеціальну згадку журі в конкурсі eVolo Skyscraper Competition, організованому архітектурним журналом eVolo.

У січні інженерна фірма Arconic представила концепт надрукованого на 3D-принтері хмарочоса висотою 8 кілометрів. Інженери пропонують створити фасад з інноваційного матеріалу, який поглинає смог і самостійно очищається. Використовувати 3D-друк для будівництва висотних будівель також планує каліфорнійський стартап Cazza Construction. Розроблена компанією технологія дозволяє друкувати будівлі висотою не менше 80 метрів. Перший надрукований хмарочос Cazza повинен з’явитися в Дубаї.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Рейтинг популярності матеріалу «Створено концепт хмарочоса з надрукованими квартирами-модулями» на Finance.ua - 2.9
В Контексті Finance.ua