Штучний інтелект передбачає серцеві напади ефективніше за кардіологів


Штучний інтелект передбачає серцеві напади ефективніше за кардіологів

Для виявлення та попередження ускладнень серцево-судинних захворювань фахівці використовують вісім факторів ризику (ACC/AHA). Система включає в себе показники віку пацієнта, рівня холестерину і кров’яного тиску і може передбачити з точністю до 72,8% імовірність виникнення нападу. Проте вчені з Університету Ноттінгема, Великобританія, вирішили удосконалити систему, довіривши аналіз даних і прогноз штучному інтелекту.

Вчені скористалися четвіркою алгоритмів, які обробили історії хвороб близько 378 256 пацієнтів Сполученого Королівства. Для створення власної моделі прогнозування системи використовували близько 295 000 даних. Потім були задіяні інші дані для звірки та уточнення.

Результативність прогнозування ШІ у порівнянні з методикою ACC/AHA виявилася більш ефективною. Точність передбачення системи склала 76,4%: найкращий показник використовуваних алгоритмів продемонстрував на 7,6% більше вірних прогнозів і на 1,6% менше помилкових передбачень на відміну від ACC/AHA.

За скромними підрахунками авторів проекту, ШІ міг би врятувати на 355 життів більше, ніж методика ACC/AHA.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Рейтинг популярності матеріалу «Штучний інтелект передбачає серцеві напади ефективніше за кардіологів» на Finance.ua - 2.3
В Контексті Finance.ua