У Мінрегіоні повідомили, скільки житлових багатоповерхівок потребують комплексного ремонту


У Мінрегіоні повідомили, скільки житлових багатоповерхівок потребують комплексного ремонту

В Україні близько 90% всіх багатоповерхових житлових будинків потребують комплексного ремонту, а комплексна термодернізація — це і є комплексний ремонт будинків.

Про це повідомили у Міністерстві регіонального розвитку та жилого-комунального господарства України.

“Згідно з концепцією Мінрегіону, “хрущовки“ потрібно модернізувати. Це включає не тільки утеплення, але і повну санацію таких будинків.

За даними проектних інститутів, на сьогоднішній день “хрущовки“ підлягають термомодернізації, а комплексна термодернізація — це і є комплексний ремонт будинків. Суттєве зниження енерговитрат в Україні можливе за рахунок зниження витрат на опалення багатоповерхових житлових будівель, фонд яких складає 56% від загальної площі житла у країні.

З енергетичної точки зору, багатоповерхові будівлі є складними енергетичними системами із взаємопов’язаними параметрами таких підсистем, як теплоізоляційна оболонка будівлі, вентиляція, система опалення, водопостачання тощо. Тому при проведенні термомодернізації багатоповерхових будівель необхідно застосовувати вивірені інженерні рішення, які дозволяють отримувати реальних ефект з підвищення енергоефективності загальної системи”, — йдеться у повідомленні.

У відомстві зазначили, що етапами змін нормативних вимог і відповідно за енергетичними показниками, фонд житлових будівель в Україні можливо класифікувати наступним чином:
будівлі радянського та пострадянського періоду (забудови до 1999 року — перші зміни вимог до рівня теплоізоляції будівель у пострадянський період були прийняті у 1995 р., але ще не більш ніж 5 років в основному здійснювалося будівництво за старими радянськими нормами) із середнім значенням показника питомих енерговитрат на опалення більш ніж 200 кВТ год/м2;

будівлі перехідного періоду із середнім значенням показника питомих енерговитрат на опалення більш ніж 160-180 кВТ год/м2;

будівлі останнього періоду із середнім значенням показника питомих енерговитрат на опалення від 70 до 90 кВТ год/м2;

будівлі, що запроектовані згідно з чинними нормативними вимогами із середнім значенням показника питомих енерговитрат на опалення від 40 до 70 кВТ год/ м2;

В першу чергу потребують термомодернізації 18 120 будинків (105,1 млн кВ. м) 1971-1980 років забудови.

У другу чергу — 22 720 будинків (134,5 млн кВ. м) 1981-1990 років забудови. Частково заходи термомодернізації можуть фінансуватися за рахунок Державного фонду регіонального розвитку”, — повідомили у відомcтві.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Нерухомість
Все, що ми знаємо про:Мінрегіонбуд
Рейтинг популярності матеріалу «У Мінрегіоні повідомили, скільки житлових багатоповерхівок потребують комплексного ремонту» на Finance.ua - 2.8
В Контексті Finance.ua