Кабмін додав ще 400 млн на теплі кредити


Кабмін додав ще 400 млн на теплі кредити

Уряд перерозподілить ще 400 млн грн, що були закладені на енергоефективні заходи, на програму кредитів з підвищення енергоефективності для населення (так звані теплі кредити).

Про це під час форуму “Уряд під мікроскопом: підсумки року роботи та виклики” сказав глава уряду Володимир Гройсман.

“Ми направили на енергоефективність 800 млн, з яких 400 млн – на “теплі кредити”. Ще 400 лишилося. Я зараз дам доручення міністру фінансів та віце-прем’єр-міністру Зубку щодо перерозподілу цих ресурсів на користь “теплих кредитів”. Ми також маємо забезпечити прийняття парламентом необхідних енергетичних законів, це відкриє шлях до наповнення Фонду енергоефективності на 100 млн євро”, – зазначив Гройсман.

Він також наголосив, що необхідно пришвидшити процес монетизації субсидій.

“Перший крок – це монетизація для виробників енергії, а другий – це впровадження монетизації на рівні пільг та субсидій. У цьому році ми можемо замість клірингових розрахунків впровадити кошти серед виробників, а наступний етап, що може зайняти кілька років, – переведемо споживачів на монетизацію”, – сказав Прем’єр-міністр.

Раніше віце-прем’єр-міністр – міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко повідомив, що програмою компенсації частини вартості кредитів на заходи з підвищення енергоефективності вже скористалися понад 200 тисяч українських родин. За цією програмою держава компенсує 20-40% від суми кредитів, узятих для утеплення будинків та запровадження інших заходів енергоефективності.

Крім того, урядовець зауважив, що також діють 216 муніципальних програм, які додатково фінансують енергоефективні заходи в житловому секторі.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Кредит&Депозит
Все, що ми знаємо про:Кабмін
В Контексті Finance.ua
Опитування