Вчені створили другий за міцністю прозорий матеріал після алмазу


Вчені створили другий за міцністю прозорий матеріал після алмазу

Група німецьких і японських учених з дослідницького центру DESY в Німеччині синтезувала перший в світі прозорий зразок нітриду кремнію в кубічній модифікації. Цей матеріал поступається міцністю лише алмазу, але витримує набагато вищі температури.

Нітрид кремнію широко використовується в промисловості, наприклад, для виробництва підшипників, ріжучих інструментів, а також частин двигунів в автомобільній і літакобудівній промисловості. Однак при високому тиску (що більш ніж в 130 разів перевищує атмосферний) матеріал набуває кубічної структури.

Дослідники з DESY помістили нітрид кремнію під тиск, що в 156 разів перевищує атмосферний (15,6 гігапаскалів), а також під температуру 1800°, і в результаті отримали надміцний матеріал – перший в світі прозорий зразок нітриду кремнію в кубічній модифікації.

«Нітрид кремнію в кубічній модифікації – це найміцніший керамічний матеріал в світі після алмазу і нітриду бору в кубічній модифікації, – говорить провідний автор дослідження Норісама Нішіяма. – Але частки бору непрозорі, а алмаз витримує температуру тільки до 750° С. Нітрид кремнію в кубічній модифікації прозорий і витримує температуру до 1400°С».

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Рейтинг популярності матеріалу «Вчені створили другий за міцністю прозорий матеріал після алмазу» на Finance.ua - 2.5
В Контексті Finance.ua