Вчені винайшли нові нанофільтри, що розділяють рідини і гази з величезною точністю (відео)


Вчені винайшли нові нанофільтри, що розділяють рідини і гази з величезною точністю (відео)

Хіміки з університету Міннесоти навчилися синтезувати цеолітні нанолисти, фільтруючі рідини і гази. Фільтрація відбувається за рахунок дрібних пор, розміром з молекулу. Нові нанофільтри дешевші, їх простіше синтезувати і вони мають більшу роздільну здатність, ніж їх аналоги. такі нанофільтри можуть знайти застосування у величезній кількості галузей, від очистки палива до фармацевтики.

“Ми розробили процес зростання мікрокристалів цеолітів, який швидший, простіший і дає більш якісні нанофільтри, ніж будь-коли раніше”, – вважає Майкл Цапаціс, професор хімії і матеріалознавства Університету Міннесоти.

На сьогоднішній день більшість процесів хімічної і нафтохімічної очищення грунтуються на теплових процесах, таких як дистиляція. Ці процеси дуже енергоємні. Наприклад, хімічний поділ на базі дистиляції становить майже 5% від загального споживання енергії в Сполучених Штатах.

Кілька компаній і дослідників розробляють більш енергоефективні фільтри на основі мембран, які можуть відокремлювати молекули залежно від їх розміру і форми. Однак на сьогоднішній день багатоступінчасті процеси виготовлення цих мембран є дорогими і важкомасштабованими, і комерційне виробництво залишається проблемою.

У своїй роботі дослідники відкрили перший в своєму роді процес прямого росту нанолистів. Вчені починають із затравочних нанокристалів, які, потім починають обростати пласким поясом цеоліту. Лист виходить більшим за площею, дуже тонким і росте тільки в двох вимірах. Примітно те, що кристали, які виростають таким чином, дуже одноманітні за формою.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Рейтинг популярності матеріалу «Вчені винайшли нові нанофільтри, що розділяють рідини і гази з величезною точністю (відео)» на Finance.ua - 2.5
В Контексті Finance.ua