Реальний попит на іноземну валюту в березні-квітні підвищиться - експерт — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Реальний попит на іноземну валюту в березні-квітні підвищиться - експерт

Валюта
2047
Реальний попит на іноземну валюту в березні-квітні підвищиться під впливом економічних і сезонних факторів.
Таку думку висловив Андрій Шевчишин, старший аналітик ГК FOREX CLUB.
По-перше, календарно довгий березень статистично збільшує показники валютного ринку. По-друге, завершення опалювального періоду буде сприяти спрямуванню частини грошових коштів населення на споживчий і валютний ринок. А відновлені з 1 березня виплати ФГВФО клієнтам Platinum Bank підтримають ліквідність для купівлі валюти.
Водночас, на думку експерта, підсилюють попит на ринку зростаючі доходи населення, інфляція, а також ризики ослаблення гривні через торгову блокаду і націоналізацію промислових підприємств на непідконтрольних Україні територіях.
За офіційними даними, втрати тільки групи підприємств ІСД через простій в період з 13 лютого по 6 березня знизять заведення експортної виручки в країну на 55,7 млн ​​доларів.
«Слід зазначити, що можливості для заощадження коштів для населення зараз дуже обмежені. Навіть депозити зі ставками, що знижуються, в умовах слабкої довіри до банківського сектору не є явним інструментом для заощаджень, що змушує українців купувати валюту, особливо з огляду на курсові коливання останніх місяців», – зазначає Андрій Шевчишин.
За даними НБУ, обсяг купівлі валюти населенням через банки і офіційні обмінні пункти в лютому в порівнянні з січнем зріс на 29,4%, в той час як обсяг продажу збільшився на 37,9%. У порівнянні з середньомісячними значеннями 2015-2016 років, населення продало валюти на 20,5% менше, а купило на 196,5% більше.
«В цілому, можна констатувати зростання активності торговельних операцій через офіційні обмінні пункти. Як і очікувалося, скасування 2% пенсійного збору спровокувало скорочення чорного ринку і поступово відновило офіційні купівлі на 45-50 млн. доларів на місяць», – резюмував експерт.
За матеріалами:
Економічна Правда
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас