Тариф для ТЕС Ахметова побив черговий рекорд


Тариф для ТЕС Ахметова побив черговий рекорд

Тариф на електроенергію для теплової генерації в лютому зріс до рівня 1,82 грн/кВт-година порівняно з 1,39 грн/кВт-г на кінець січня.

Про це свідчать дані, оприлюднені на сайті ДП “Енергоринок”.

Так, в період поставки з 21 по 28 лютого середня ціна продажу електроенергії тепловими електростанціями склала 1,828 грн/кВт-година, “Енергоатомом” – 0,46 грн/кВт-г, ГЕС – 0,558 грн/кВт-г.

Нагадаємо, попередній рекорд був встановлений в листопаді минулого року, коли тариф на електроенергію для теплової генерації зріс до рівня 1,80 грн/кВт-г.

У березні 2016 року Національна комісія з регулювання енергетики та комунальних послуг затвердила нову методику визначення оптової ринкової ціни на електроенергію. Це ціна, за якою ТЕС продають електроенергію в ринок. У ній, зокрема, враховується ціна на вугілля.

Згідно з новою методикою, вартість вугілля у виробництві вугільно-теплової генерації обчислюється за формулою “вартість вугілля в порту Роттердам плюс вартість його доставки в Україну”.

Через застосування нової формули теплові генерації, в тому числі генерації “ДТЕК” Ріната Ахметова і державне “Центренерго”, стали продавати електроенергію дорожче.

Як відомо, за роки президентства Віктора Януковича холдинг ДТЕК Ріната Ахметова, створений в Донецьку на початку 2000-х, став монополістом на енергетичному ринку.

В даний час компанія олігарха контролює 76% ринку теплової генерації і 27% загальної, в 2014 році на її частку припадало 99% експорту українського струму.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua