Бюджет на три роки вперед: Мінфін представив нову концепцію


Бюджет на три роки вперед: Мінфін представив нову концепцію

Міністерство фінансів України представило концепцію середньострокового бюджетного планування з елементами гендерно-орієнтованого бюджетування.

Представляючи концепцію під час круглого столу в Києві, перший заступник міністра фінансів України Оксана Маркарова зазначила, що трирічний бюджетний план дасть змогу підвищити ефективність і результативність бюджетних видатків.

«Сьогодні ми представили концепцію. Відсьогодні ми починаємо її широке обговорення. З цією концепцією ми будемо виходити на рівень Кабінету міністрів, після її обговорення з експертами і громадськістю, щоб її затвердити», – сказала вона. За словами Маркарової, перший середньостроковий план у рамках нової концепції впроваджуватиметься вже в 2017 році. «Трирічну декларацію ви побачите вже у квітні місяці», – додала вона.

Маркарова наголосила, що в розробці концепції беруть участь ключові донори України, включаючи Казначейство США і Міжнародний валютний фонд, оскільки ця реформа є ключовою для ефективного управління державними фінансами.

«Серед якісних показників будуть таргетування державного боргу і зниження бюджетного дефіциту. Але також по кожному напрямі будуть свої КРІ. Для освіти вони будуть одні, для медицини – інші. Для нас, як для Міністерства фінансів, головне – заощадити ресурс, але не за рахунок казначейства, тієї чи іншої державної послуги чи її скасування», – зазначила вона.

Роз’яснюючи принципи гендерно–орієнтованого бюджетування, Маркарова наголосила, що йдеться, насамперед, про раціональне використання фінансових ресурсів. «Наприклад, по Міністерству молоді і спорту, коли плануються позашкільні спортивні гуртки, потрібно визначити, які потрібні гуртки. Наприклад, що потрібніше, танці чи бокс у певному приміщенні в конкретному районі. Якщо до цього не враховувати на початковому етапі питання гендеру – кого у нас в цьому районі більше, хлопчиків чи дівчаток, – то фінансування, яке виділяється на ці гуртки, буде або неефективним, або буде неправильно розподілятися», – пояснила вона.

Як повідомлялось, міністр фінансів України Олександр Данилюк цього року анонсував перехід до середньострокового бюджетного планування – формування бюджетної політики щонайменше на 3 роки. При цьому, як пояснював міністр, затвердження держбюджету країни як і раніше відбуватиметься щорічно в рамках ключових показників середньострокового плану.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:Мінфін України
Рейтинг популярності матеріалу «Бюджет на три роки вперед: Мінфін представив нову концепцію» на Finance.ua - 2.4
В Контексті Finance.ua