У Києві вже визначилися з місцем зберігання "скіфського золота"


У Києві вже визначилися з місцем зберігання "скіфського золота"

Міністерство культури призначило національний музей історії розпорядником експонатів на період окупації півострова, йдеться в сюжеті ТСН.

У музеї тепер шукають, де ж розмістити понад 500 експонатів, яким ще необхідно забезпечити належний рівень охорони. Найімовірніше, більша частина експонуватиметься саме в музеї, а меншу передадуть у філіал – музей історичних коштовностей України. Там у вітринах вже стоять золоті експонати, які виставлялися в Нідерландах, але на них росіяни не претендували, тому вони повернулися в Україну ще в 2014 році.

Директор музею Володимир Хардаєв із задоволенням демонструє журналістам коштовності, які зберігаються у фондах, але пояснює, що експонати з Голландії неправильно називати скіфським золотом, адже там не тільки золото і не тільки скіфське.

“Там є античні речі з міст, є гунські речі, є готські. Є кераміка, фігурки. Загалом цікаві речі, неправильно було називати їх скіфським золотом”, – зазначає фахівець. “Насправді цінність полягає в тому, що це національне надбання. Це речі, які свідчать про історію різних народів, які населяли територію Криму протягом тривалого часу, і не тільки Криму, але і південної України”, – додає вчений секретар національного музею історії Олена Оногда.

Нагадаємо, Окружний суд Амстердама прийняв рішення, що колекція «скіфського золота» кримських музеїв, яка виставлялася в музеї Алларда Пірсона, повинна бути повернена Україні, а не в окупований Росією Крим.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
Рейтинг популярності матеріалу «У Києві вже визначилися з місцем зберігання "скіфського золота"» на Finance.ua - 2.5
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua