Кількість трудових мігрантів з України у Польщі зросла вдвічі


Кількість трудових мігрантів з України у Польщі зросла вдвічі

З 2014 року на польському ринку праці спостерігається постійне збільшення кількості українців.

Про це повідомляє TVN24 з посиланням на дослідження Національного банку Польщі

Автори дослідження зазначають, що нова хвиля трудової міграції з України, що почалася минулого, 2015 року, має іншу структуру в порівнянні зі структурою міграції 2014 року.

Значно більшу частину складають чоловіки (57,9% проти 32,9%), переважають молоді люди (середній вік 32,8 років проти 42,8 років у більш ранній хвилі міграції).

Повідомляється, що збільшилася кількість громадян України, які прибули зі східних областей, і з тих регіонів, які в небезпеці через збройний конфлікт (28,4% проти 6,3 відсотка).

“З 2014 року спостерігається постійне динамічне зростання кількості запрошень від польських роботодавців для українців. Рекордним у цьому відношенні був 2015 рік, коли було зареєстровано 760 тисяч заяв для громадян України (з 780 тисяч від загальної кількості зареєстрованих запрошень). Ця цифра більш ніж удвічі вища (104,5 відсотка) порівняно з 2014 роком”, – йдеться в повідомленні.

За даними дослідження, помітно збільшилася кількість дозволів на роботу, виданих громадянам України. Так, в 2015 році було видано 50 тис. таких дозволів проти 26 тисяч. за рік до цього.

У дослідженні також йдеться про те, що більшість громадян України виконують некваліфіковану фізичну роботу. Працюють українці в основному в домашніх господарствах (37,6%), будівництві та в галузі ремонтно-оздоблювальних робіт (23,6%) та сільському господарстві (19,3%).

“В середньому українці працюють 54 години на тиждень, тобто набагато більше, ніж поляки (близько 41 годин), а їхня середня місячна зарплата складає близько 2,1 тис. злотих”, – йдеться в дослідженні.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
Рейтинг популярності матеріалу «Кількість трудових мігрантів з України у Польщі зросла вдвічі» на Finance.ua - 3.6
В Контексті Finance.ua