Порошенко повідомив, на скільки Україна поповнила валютні резерви під час війни


Порошенко повідомив, на скільки Україна поповнила валютні резерви під час війни

Золотовалютні резерви України під час війни збільшилися на 10 млрд доларів. Про це заявив президент України Петро Порошенко під час другого українсько-литовського економічного форуму.

“Золотовалютні резерви в 2014 році – на початку 2015 року становили менше 5 млрд доларів, а виплати були 6 (млрд доларів – Ред.). Держава фактично була банкрутом. На сьогоднішній день вже з виплатами і реструктуризацією золотовалютні резерви за два роки збільшилися більш ніж на 10 млрд доларів. На 10 млрд доларів поповнилися золотовалютні резерви під час війни, – сказав Порошенко.

Він зазначив, що на момент його обрання президентом рівень інфляції в Україні становив 45-60%. “Сьогодні інфляція становить 9-12%”, – уточнив президент.

“У 2016 році ми зламали тенденцію і відновили зростання ВВП. Підкреслюю, це зроблено в умовах війни, агресії проти нашої держави, незаконної анексії Криму та окупації 20% промислового потенціалу України, який розташований на Донбасі”, – зазначив глава держави.

Він уточнив, що, за всіма оцінками, Україна в поточному році матиме 2% зростання ВВП.
Нагадаємо, міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings зберегло прогноз зростання економіки України в 2017 році на рівні 2,5% і прогноз зростання за підсумками поточного року на рівні 1,1%.

Крім того, агентство S&P спрогнозувало зростання економіки України за підсумками поточного року на рівні 1% при показнику інфляції 14% і середньорічний курс гривні на рівні 25,6 грн за долар. Надалі агентство прогнозує поліпшення макроекономічної ситуації в Україні і закріплення економічного зростання на рівні 2,3% -2,9% до 2019 року при зниженні інфляції до 9,5-7% до 2019 року.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
Рейтинг популярності матеріалу «Порошенко повідомив, на скільки Україна поповнила валютні резерви під час війни» на Finance.ua - 5.0
В Контексті Finance.ua