Коболєв закликає ЄС дотримуватися рівних умов в газових угодах


Коболєв закликає ЄС дотримуватися рівних умов в газових угодах

Голова Національної акціонерної компанії “Нафтогаз України” Андрій Коболєв закликає європейських партнерів до рівного підходу і відмови від сепаратних операцій на ринку газу.

На його переконання, винятки при імплементації законодавства ЄС ділять ринок газу на частини і призводять до різних його трактувань.

“Ми надали інформацію про численні випадки таких зловживань щодо України. Ми поділяємо занепокоєння Польщі з приводу проектів OPAL і Nord Stream-2, реалізація яких створить “вузькі місця” в Центральній і Східній Європі, призведе до зростання зловживань домінуючим положенням”, – сказав він.

Коболєв додав, що відмова від винятків при реформі ринку газу України дозволила істотно поліпшити безпеку поставок.

Нагадаємо, в кінці жовтня Єврокомісія дозволила Газпрому збільшення доступної йому потужності на прокачування газу по газопроводу OPAL, який об’єднує Північний потік з газотранспортною системою Центральної і Західної Європи. Російському монополісту раніше були доступні тільки 50% потужності газопроводу.

Рішення ЄС дозволило російській компанії отримати доступ ще до 32% потужності труби і тим самим наростити експорт за цим каналом в обхід України більш ніж на 9 млрд кубометрів газу.

Тоді Коболєв заявив, що доступ “Газпрому” до OPAL може зменшити транзитну виручку України від прокачування газу на суму від 290 млн доларів до 425 млн доларів.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
Рейтинг популярності матеріалу «Коболєв закликає ЄС дотримуватися рівних умов в газових угодах» на Finance.ua - 2.6
В Контексті Finance.ua