Україна і Польща підписали угоду для з'єднання ГТС


Україна і Польща підписали угоду для з'єднання ГТС

Документ регламентує співпрацю газових операторів на стадії проектування інтерконнектора.

Український і польський оператори газотранспортних систем ВАТ “Укртрансгаз” і GAZ-SYSTEM S.A. підписали Угоду про правила взаємодії з метою з’єднання транспортних систем двох країн через майбутній інтерконнектор Польща – Україна. Про це повідомляє прес-служба “Укртрансгазу”.

Угода регламентує співпрацю обох операторів на стадії проектування і – в залежності від інвестиційного рішення – протягом майбутньої фази реалізації.

Угода передбачає також можливість проведення процедури Open Season, яка спрямована на розширення національної газотранспортної системи, і, в першу чергу, підтвердження фактичного інтересу на ринку. На підставі результатів процедури Open Season оператори приймуть остаточне рішення про інвестування.

“Обидва оператори концентрують увагу на гарантуванні того, що проект газового інтерконнектора Польща – Україна буде реалізовуватися, і вони продовжують вести переговори з різними зацікавленими сторонами по проекту. 22 лютого 2016 року організатори проекту звернулися до Енергетичного співтовариства для отримання статусу “Проекту загального інтересу” ( PMI). 14 жовтня 2016 року Енергетичного Співтовариства висловилося на користь надання проекту інтерконнектор Польща – Україна статусу PMI”, – зазначають в “Укртрансгазі”.

Нагадаємо, інтерконнектор Польща – Україна включає в себе будівництво нового газопроводу між вузлом газу Германович на польській стороні і Більче-Волиця на українській стороні.
Організатори проекту очікують, що новий інтерконнектор дозволить збільшити пропускну здатність до максимум 5 млрд кубометрів рік в 2020 році, коли також буде завершено розширення національної газотранспортної системи в Польщі.

Інтеграція польської та української газотранспортних систем є частиною Північно-Південного газового коридору, дозволяє транспортування газу з терміналу СПГ в Свіноуйсьце через країни Центральної і Східної Європи використовуючи транскордонний інтерконнектор. Основна мета полягає в тому, щоб створити гнучку інфраструктуру транспортування в Центральній і Східній Європі, яка дозволить з’єднати західні ринки газу та світовий ринок СПГ з ринком Центральної та Східної Європи.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Рейтинг популярності матеріалу «Україна і Польща підписали угоду для з'єднання ГТС» на Finance.ua - 3.3
В Контексті Finance.ua