Набрав чинності закон про НКРЕ. Президент збереже свій вплив


Набрав чинності закон про НКРЕ. Президент збереже свій вплив

У четвер, 8 грудня, набрав чинності закон про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг.

Закон був опублікований в газеті “Урядовий кур’єр” 7 грудня.

Верховна Рада ухвалила цей закон 22 вересня. Президент підписав його 23 листопада.
Відповідно до закону, члени НКРЕ затверджуються президентом на підставі рішення Номінаційної комісії.

Номінаційна комісія складається з п’яти членів, двох повинен визначати президент, ще двох – Верховна Рада (по одному від комітетів ПЕК і ЖКГ) та одного – Кабмін (за поданням міністра енергетики).

Як писав у своїй колонці на ЕП народний депутат Олексій Рябчин, при такій формулі більшість в Номінаційній комісії буде саме у президента.

До складу регулятора будуть входити сім членів, в тому числі голова. Вони будуть призначатися на 6 років без права обіймати посаду більше 2 термінів.

Голова НКРЕ обирається членами регулятора шляхом таємного голосування. Він переобирається кожні два роки після дня затвердження першого складу Нацкомісії.
В прикінцевих положеннях зазначено, що до чинного голови та членів НКРЕ президентом застосовується ротація, згідно з якою члени регулятора підлягають звільненню в три етапи.

Перших трьох членів повинні змінити не пізніше 6 місяців з моменту набрання законом чинності, ще двох – не пізніше 12 місяців, решту – не пізніше ніж через 18 місяців.

“Фінансування регулятора здійснюється за рахунок надходження у спеціальний фонд держбюджету внесків на регулювання, сплачуваних суб’єктами господарювання, що здійснюють діяльність у сферах енергетики і комунальних послуг”, – йдеться в документі.

НКРЕКП здійснює державне регулювання діяльності суб’єктів природних монополій в електроенергетиці, теплопостачанні, нафтогазовому комплексі, централізованому водопостачанні та водовідведенні, переробці і захороненні побутових відходів, а також забезпечує проведення цінової і тарифної політики в цих сферах.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:НКРЕКП
В Контексті Finance.ua