Чого очікувати від валютного ринку в грудні?


Чого очікувати від валютного ринку в грудні?

Курс гривні на готівковому ринку до кінця року може втриматися в діапазоні 26,5-27,5 грн за долар США.

Про такий прогноз порталу Finance.UA повідомили аналітики FOREX CLUB.

Тиск на гривню продовжує чинити слабкий зовнішньоторговельний баланс (від’ємне сальдо за січень-жовтень, за даними НБУ, досягло 4,1 млрд доларів), припинення співпраці з МВФ, падіння цін на експортну продукцію на світових сировинних ринках, девальвація валют країн торгових партнерів України, а також соціально-політичні ризики.

За підсумками листопада валюти країн СНД знизилися у вартості в середньому на 3%, валюти розвинених країн – на 2,7%. Оскільки гривня за цей період ослабла менш ніж на 0,5%, конкурентоспроможність української продукції на світових ринках може знизитися, що, в свою чергу, призведе до скорочення валютних надходжень в країну.

Як відзначають експерти, попит на іноземну валюту з боку населення буде стримуватися високими комунальними витратами. При цьому ближче до кінця року може збільшитися обсяг продажу валюти на тлі покупок напередодні новорічних і різдвяних свят.
 
Закладений в бюджеті курс гривні на рівні 27,2 грн за долар залишається основним орієнтиром для ринку. Ймовірно, при зниженні гривні до 26,5 грн за долар НБУ буде займати жорстку позицію на ринку через валютні інтервенції.

Водночас, експерти не очікують зміцнення гривні до 25 грн за долар, оскільки на цьому рівні регулятор буде активно викуповувати валюту в резерви.

Діапазон коливання євро на міжнародному ринку в грудні може скласти 1,05-1,1. Якщо євро знизиться нижче рівня 1,04, є висока ймовірність переходу валюти в новий торговельний діапазон і з нижньою межею в зоні паритету. При цьому вплив на динаміку євро буде чинити як політична ситуація, так і позиція ФРС щодо відсоткової ставки. Середній курс продажу готівкового євро в Україні, виходячи з базового сценарію, може коливатися в діапазоні 28-30 грн.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Рейтинг популярності матеріалу «Чого очікувати від валютного ринку в грудні?» на Finance.ua - 5.0
В Контексті Finance.ua