Рада зробила крок до збільшення акцизів на алкоголь і тютюн


Рада зробила крок до збільшення акцизів на алкоголь і тютюн

Документом, зокрема, збільшуються ставки акцизного податку на алкогольні та слабоалкогольні напої на 20%, на кріплені та ігристі вина – на 12%. Ставка для натуральних вин залишається без змін.

Також, відповідно до законопроекту, зросте специфічна ставка акцизу на тютюнові вироби – на 40%.

“Наразі ставки акцизного податку на підакцизні товари значно нижче, ніж мінімальні встановлені Директивами для Європейських країн”, – йдеться у пояснювальній записці.

Крім того, документом зменшується розмір рентної плати за видобуток корисних копалин. Так, для видобутку нафти з покладів до 5000 метрів рента зменшується з 45% до 29% від вартості товарної продукції, для покладів понад 5000 метрів – з 21% до 14%.

Так само для видобутку газового конденсату з покладів до 5000 метрів ставка ренти зменшується з 45% до 29%, і з покладів понад 5000 метрів – з 21% до 14%.

Поряд з цим рента для природного газу, видобутого із свердловин, розпочатих бурінням після 1 січня 2017 року, незалежно від глибини залягання покладу, буде становити 12%. Це не стосується природного газу, видобутого під час виконання договорів про спільну діяльність.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
В Контексті Finance.ua