Вадим Іосуб: що буде, якщо Україна не отримає транш МВФ до кінця року?


Вадим Іосуб: що буде, якщо Україна не отримає транш МВФ до кінця року?

Отримання чергового траншу від Міжнародного валютного фонду залежить не тільки від швидкості прийняття бюджету на наступний рік, але і від долі законопроектів про пенсійну реформу і про ринок землі.

Якщо називати речі своїми іменами – від швидкості проходження бюджету та згаданих законів через Верховну Раду.

Наприкінці листопада глава Нацбанку Валерія Гонтарєва на засіданні ради НБУ заявила: “Структурні реформи, необхідні для стійкості економіки, проводяться все повільніше. Є високі ризики, що ми не отримаємо транш від МВФ в цьому році”.

На мій погляд, неотримання траншу МВФ до кінця року не несе прямих ризиків для економіки: країна в будь-якому випадку без всяких дефолтів буде розраховуватися за своїми зовнішніми зобов’язаннями (за рахунок зниження ЗВР), а бюджет без необхідності секвестру профінансує всі заплановані витрати.

Однак не можна забувати про непрямі ризики. По-перше, це вже згадане зниження міжнародних резервів.

По-друге, це зростання девальваційних очікувань, через які може зрости попит на валюту. В результаті можна отримати або ослаблення гривні, або утримання її курсу з допомогою аукціонів з продажу валюти за рахунок все тих же багатостраждальних резервів.

І, по-третє, до грошей МВФ прив’язані макрофінансова допомога Євросоюзу (600 млн євро), кредити на інфраструктурні проекти Світового банку, і чергові гарантії від США.

У будь-якому випадку, чим довше Україна залишатиметься без грошей МВФ, тим серйозніший тиск відчує гривня, і, відповідно, буде сильніше девальвована.

Звинуватять у цьому, за вже вкоріненою звичкою, НБУ і його керівництво, а не Раду, яка під популістськими гаслами гальмує прийняття законів, які потрібні країні, як ковток свіжого повітря, і вже узгоджені з кредиторами.

Вадим Іосуб, старший аналітик Альпарі

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Колонка відображає виключно точку зору автора, та може не збігатися з думкою редакції. Публікація колонок здійснються згідно Правил, а Finance.ua виконує лише роль носія. Копіювати ці авторські матеріали можна лише за наявності посилання на автора та Finance.ua.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
Архiви:2017 2016 2015
Рейтинг популярності матеріалу «Вадим Іосуб: що буде, якщо Україна не отримає транш МВФ до кінця року?» на Finance.ua - 4.1
В Контексті Finance.ua