Унітаз без води: Білл Гейтс виділив 710 тисяч доларів на розробку новинки


Унітаз без води: Білл Гейтс виділив 710 тисяч доларів на розробку новинки

Фонд Білла і Мелінди Гейтс профінансував створення унітазу, що працює без води. Про нову технологію повідомляє видання Business Insider. На розробку пристрою пішло понад 710 тисяч доларів.

Наномембранний туалет, як назвали його розробники з франко-британського Університету Кренфілда, спроектований так, що після закриття кришки чаша унітазу повертається на 270 градусів і скидає весь вміст в бак під ним. Потім скребок видаляє з чаші залишки вмісту. Далі нановолокна переміщують водяну пару, що є частиною рідких відходів організму, у вертикальну трубу за унітазом, звідки вони потім у вигляді води потрапляють в передню його частину.

Ця вода достатньо чиста, щоб використовувати її, наприклад, для поливу квітів або миття. Тверда частина відходів за допомогою механізму на батарейках потрапляє в окрему камеру, де покривається пригнічуючим запах воском і засихає. Раз на тиждень технік забирає відходи і, в разі необхідності, змінює батарейки.

Унітаз був придуманий спеціально для бідних регіонів, де тисячі людей живуть в умовах антисанітарії і не мають доступу до чистої проточної води.

“Безводні” туалети гігієнічніші і дозволяють економити воду. Полігоном для випробувань нових унітазів стане Африка.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Рейтинг популярності матеріалу «Унітаз без води: Білл Гейтс виділив 710 тисяч доларів на розробку новинки» на Finance.ua - 5.0
В Контексті Finance.ua