В НБУ повідомили, скільки у Києві незаконних пунктів обміну валюти


В НБУ повідомили, скільки у Києві незаконних пунктів обміну валюти

Національний банк України під час здійснення у жовтні 2016 року перевірок офіційних обмінних пунктів, виявив 32 пункти обміну валюти, що діяли незаконно у м. Київ.

Про це йдеться в повідомленні на сайті НБУ.

Національний банк проінформував про виявлені незаконні обмінні пункти правоохоронні органи в особі Міністерства внутрішніх справ України, СБУ та Державної фіскальної служби України, – для подальшого оперативного реагування.

Зазначимо, що НБУ не є органом, уповноваженим боротися з незаконними обмінними пунктами. Згідно законодавства, це входить до компетенції МВС, СБУ, ДФСУ.

Також повідомляємо, що з грудня 2016 року на офіційному web-сайті Національного банку з’явився окремий розділ “Незаконні пункти обміну валюти”, де регулярно будуть оприлюднюватися дані про виявлені НБУ нелегальні обмінні пункти.

НБУ повідомляє, що головною причиною розвитку даного ринку є існування 2%-го збору до Пенсійного фонду з валютно-обмінних операцій. Нелегальні обмінні пункти не стягують з покупців такого збору, за рахунок чого валюта в даних пунктах продається дешевше, ніж в офіційних. Національний банк очікує на прийняття законопроекту щодо відміни 2%-го збору Верховною Радою України у другому читанні.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Кримінал
Дивись також
Весь ринок:Кримінал
Все, що ми знаємо про:НБУ
Рейтинг популярності матеріалу «В НБУ повідомили, скільки у Києві незаконних пунктів обміну валюти» на Finance.ua - 3.2
В Контексті Finance.ua