В Україні готують закон, який вдарить по офісах в житлових будинках і фрілансерах


В Україні готують закон, який вдарить по офісах в житлових будинках і фрілансерах

В Україні можуть заборонити розміщувати в квартирах багатоповерхівок офіси і міні-готелі. Такий законопроект зареєстрований в Раді під номером 5473.

Документ, зокрема, прописує, що житло під офіс може використовувати виключно власник, якщо при цьому він працює один і не має найманих працівників, а також якщо його «господарська діяльність» не заважає іншим мешканцям. Тобто навіть фрілансеру, який працює вдома, потрібно буде питати дозволу у сусідів. У всіх інших випадках використання житла під офіси або готелі пропонується повністю заборонити.

За порушення українцям загрожує штраф у 2-3 тис. неоподатковуваних мінімумів (34-51 тис. грн). А якщо спіймають на цьому вдруге – 51-85 тис. грн.

Зараз в Україні відкривати офіси і готелі в житлових будинках – поширена практика. Інші мешканці скаржаться, але нічого вдіяти з цим не можуть – в країні немає чіткого законодавчого трактування, чи можна використовувати квартири не за призначенням.

Якщо закон приймуть, багатьом фірмам доведеться нелегко. Адже вони давно розкупили квартири в центрі Києва і інших містах країни і переобладнали їх під офіси. Те ж саме з міні-готелями: під Євро-2012 підприємливі кияни скуповували цілі поверхи в багатоповерхівках, відкриваючи там хостели, які успішно працюють і зараз.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
В Контексті Finance.ua